LENA.BE 

Magdaléna Bergmanová

Miluji jednoduchost, precizní střihy a kvalitní materiály. S hlubokým zájmem o módu vnáším do své tvorby další rozměr odbornosti a kvality. S tím souvisí i zaměření na svatební a společenské šaty.

Magdaléniny zkušenosti s mezinárodním obchodem, vášeň k módě a zázemí v blízkosti Udine byly tou ideální kombinací pro vznik značky LENA.BE. Magdaléna je kosmopolitní člověk s ambicí přinést střízlivou eleganci do českých měst. Navštěvuje módní veletrhy, aby se mohla se svými zákaznicemi podělit o nejnovější trendy ze světa módy. Osobně vybírá látky a vyjednává s dodavateli v tradičních oblastech Itálie - vše s pečlivostí a přirozeným vkusem jí vlastním. Originální modely dle Magdalény nemusí být pouze výsadou společenských událostí; jejím cílem je přinést osobitou módu i do každodenního života českých žen i mužů.

Po ukončení Střední školy oděvní v Brně 1991 pracovala v Itálii jako modelistka střihů.

V Brně založila v roce 1996 vlastní značku s dámskou luxusní módou a v témže městě otevřela autorský fashion store LENA.BE.

Hlavním produktem značky LENA.BE je dámská luxusní móda na míru "bespoke". V kolekcích je kladen velký důraz na kvalitu materiálů, krejčovské propracování, nápadité střihové řešení a ruční vypracování detailů. V jejích modelech se prolíná křehká ženskost s tradiční krejčovinou, modely jsou stylově jednoduché a čisté, plné ženskosti. Všechny modely jsou vyráběné v limitovaných počtech v šicí dílně.