O LENA.BE

Již několik let vytváří značka LENA.BE originální českou módu pro ženy každého věku. 

LENA.BE znamená minimalismus, pohodlí a originalitu. 

Značka LENA.BE vznikla v roce 1994 a je založena na tvorbě módní návrhářky Magdalény Bergmanové

Pro návrhy a modely v malých seriích vždy používá kvalitních materiálů z Itálie, Holandska a Francie. Obléká ženy, které jsou zastánkyně jednoduchosti, střízlivých barev a střihů s decentními detaily. Svou tvorbu prezentuje na zahraničních výstavách a přehlídkách. Příležitostně spolupracuje na filmové a divadelní tvorbě.

Magdaléna BergmanováMagdaléna Bergmanová je módní návrhářka milující jednoduchost, precizní střihy a  kvalitní materiály. S hlubokým zájmem o módu vnáší předevšim do své tvorby další rozměr odbornosti a kvality. S tím souvisí i zaměření na osobní šatníkové poradenstvi.

Magdaléniny zkušenosti s mezinárodním obchodem, vášeň k módě a zázemí v blízkosti Udine byly tou ideální kombinací pro vznik značky LENA.BE. Magdaléna je kosmopolitní člověk s ambicí přinést střízlivou eleganci do českých měst. V Itálii navštěvuje módní veletrhy, aby se mohla se svými zákaznicemi podělit o nejnovější trendy ze světa módy. Osobně vybírá látky a vyjednává s dodavateli v tradičních oblastech severní Itálie - vše s pečlivostí a přirozeným vkusem jí vlastním. Originální modely dle Magdalény nemusí být pouze výsadou společenských událostí; jejím cílem je přinést osobitou módu i do každodenního života českých žen.

Po ukončení Střední školy oděvní v Brně 1991 pracovala v Itálii jako modelistka střihů.

V Brně založila v roce 1996 vlastní značku s dámskou luxusní módou a v témže městě otevřela autorský fashion store v Galerii Orlí LENA.BE.

Hlavním produktem značky LENA.BE je dámská luxusní móda. V kolekcích je kladen velký důraz na kvalitu  materiálů, krejčovské propracování, nápadité střihové řešení a ruční vypracování detailů. V jejích modelech se prolíná křehká ženskost s tradiční krejčovinou, modely jsou stylově jednoduché a čisté, plné ženskosti. Všechny modely jsou vyráběné v limitovaných počtech v šicí dílně, která je od května 2016 součástí fashion storu v Orlí ulici.                      

 

REFERENCE

AKTIVITY

 • 2005 spolupráce s Národním divadlem na představení Sněhurka pro Baletní školu I.V.Psoty

 • 2009 - 2010 spolupráce s Baletní školou Filiánek - kostýmy

 • 2010 – 2011 spolupráce s Baletní školou Mgr. Chmelové - kostýmy

 • 2012 – 2015 spolupráce s Taneční konzervatoří - kostýmy

 • 2013 kolekce modelů pro hotel Modrá hvězda

 • 2004 kolekce modelů LENA.BE

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY

 • účast na módních přehlídkách Kočka rádia Krokodýl

 • popmóda Liberec

 • účast na módních přehlídkách DFC fashion club Brno

 • účast na módních přehlídkách Bohemia model Brno

 • autorské přehlídky ve spolupráci s Galerií Orlí